Cloud & IOT Çözümleri

Devament Teknoloji > Cloud & IOT Çözümleri

Bulut (Cloud), verileriniz ve işlem gücünüzün sadece bir makina ile sınırlanmadığı bir veri barındırma ve işleme sistemidir. Dosyalarınız tek bir sunucu yerine bir sunucu çiftliği içerisinde barınır ve çalışır. Bu sayede hem sunucuda oluşabilecek teknik arızalarda kesinti yaşamazsınız  hem de anlık olarak sunucu çiftliğinin kaynaklarından yararlandığınız paydayı değiştirebilirsiniz. Bu sistem aynı zamanda inanılmaz esnek bir ücretlendirme modelini ve ihtiyaca göre ölçeklendirebileceğiniz bir hosting hizmetini mümkün kılar.

 

Genel Bulut (Public Cloud) yapısında sunduğumuz Bulut (Cloud) platformu üzerindeki toplam kaynakta çalışmakta olan yapı; Özel Bulut (Private Cloud)  çözümünde tamamen sizin istediğiniz ve size özel olarak yapılandırılan donanım kaynakları üzerinde çalışmaktadır.

 

Bulut Çözümlerin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

  • Kritik iş uygulamalarınızı çalıştırdığınız sistemi, bulut bilişim altyapısı üzerinden altyapı gerekliliklerine uygun olarak oluşturur  böylece çalışmalarınıza kesintisiz ve performans problemi yaşamadan devam edersiniz.
  • Kullanmakta olduğunuz farklı uygulamalarınız için farklı bulut bilişim altyapılarıyla tamamen ihtiyacınız olan hizmeti aldığınızdan emin olursunuz.
  • İhtiyaçlarınıza uygun bulut hizmet alternatifleri  ile iş süreçlerinizde katma değerleri sağlarsınız.
  • İlk yatırım maliyeti olmadan bulut bilişim teknolojilerinden hızlıca faydalanmaya başlar ve bulut bilişim teknolojilerinin sağladığı esneklik, hızlılık, verimlilik, ölçeklenebilirlik gibi avantajların tamamından Degasu nun sunmakta olduğu kalite farkıyla yararlanırsınız.
  • Bulut hizmetlerine ek olarak sunulan,  yönetilen hizmetler ve danışmanlık hizmetleri ile asıl işinize odaklanp rekabet avantajı sağlarsınız.
  • Birebir iletişim kurulabilen, alanında uzman müşteri ilişkileri ve hizmet yönetimi ekiplerimize ihtiyacınız olduğu her an ulaşırsınız.
  • Veri Merkezimiz ile yüksek güvenlik önlemleri ve kaliteli operasyonel hizmetlerden faydalanırsınız.

 

 

IOT

 

“IoT” ifadesinin açılımı “Internet of Things” kelimelerinden oluşmaktadır. Türkçe olarak “Nesnelerin İnterneti” şeklinde isimlendirilmektedir.

 

IoT nedir ?

 

“IoT” yani “Nesnelerin İnterneti”, günlük hayatta karşımıza çıkabilecek her elektronik cihazın, internet ortamına çıkıp, onlardan istenenleri yerine getirmesini kapsar.

 

Örneğin;

 

İşten çıktığınızı düşünün. Eve giderken havanın oldukça sıcak olduğunu. Telefonunuzu açıp, tek tuş ile bulunduğunuz ortamdan klimanızı çalıştırıp, eve gittiğinizde serin bir ortam ile karşılaşmanızı sağlayan kısım bizim kapsam alanımıza girmektedir.

 

IOT Kullanım alanları olduça geniştir. Örnek bir kaç alandan bahsetmek gerekirse, Akıllı Şehir, diğer kullanım alanları arasındadır. Havanın kalitesi, trafik yoğunluğuna göre kendini ayarlayan trafik lambaları, su yönetimi, atık yönetimi, toplu taşımada belirtilen süreler, enerji üretimi & yönetimi gibi sayısını sayfalarca sürdürebileceğimiz olgu IoT sayesinde şu an iç içeyken, çok yakında tamamen bu olgu hayatımızda yer edinecektir.