S.S.S

Müşterilerimizden gelen ve sık sorulan soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıda belirtilenler hariç bir sorunuz bulunuyorsa, iletişim sayfasını kullanarak iletişim kurmaktan çekinmeyiniz. Sorularınız en kısa sürede yanıtlanacaktır.

Neden bir web sitesi yaptırmalıyız?

Web sitesi yaptırmanız, firmanızın bilinirliğini ve ticaret hacmini arttırma noktasında kilit rol oynar. Web sitesine sahip olan firmalar hem itibar anlamında hem de müşteri potansiyelini arttırma yolunda önemli bir adım atmış olur. Firmalar web siteleri sayesinde hedef kitlelerine daha iyi bir tanıtım imkanı sunarken, ürünlerini veya hizmetlerini web sitelerinde rahatlıkla sergileyebilirler.

Web sitesine sahip olmak, internet dünyasına açılmak dolayısı ile de tüm dünyaya hitap edebilmek demektir. Eğer büyük hayaller ile yaşıyorsanız iş dünyası için kesinlikle sağlam bir web sitesine sahip olmanız gerekmektedir.

Web sitenizin olması size ne gibi yararlar sağlar?

– Ticaret hacminizi internete de taşımış olursunuz.
– Firmanızın itibarı ve bilinirliği artar.
– Hedef kitleniz genişler.

Size dünya vizyonu ve geniş müşteri portföyü sunabilen web dünyasında sizleri bekleyen pek çok fırsat var. İnternet dünyasında bu fırsatları değerlendirebilmek için öncelikle iyi bir web sitenizin olması ise şart. Daha fazla kişiye ulaşmak ve kendinizi daha iyi anlatabilmek için kesinlik iyi bir web sitesinize sahip olmalısınız.

Web sitesi yaptırırken hangi hususlara dikkat edilmelidir?

– Mobil uyumlu (Responsive) olmasına,
– Tasarımın sektöre yatkın olmasına,
– Hazırlanan içeriklerin amacına hizmet etmesine,
– Müşteri deneyimi açısından kolay olmasına dikkat edilmelidir.

Bu özelliklerin yanında web tasarım yaptırırken kullanıcı deneyimi kavramlarına özellikle dikkat edilmelidir. Kullanıcı deneyimi kavramından kastımızı örnekle açıklamak gerekirse, ilaçlama firması olduğumuzu varsayarsak telefon numarası veya iletişim bilgilerin hemen gözükmesi gerekecektir. Eğer bir e-ticaret firmasıysak da ürünlerimizin kolayca ulaşılabilir olması gerekir. Web tasarım yaptırırken bu tür kavramlara özellikle dikkat etmemiz şarttır.

Statik web sitesi nedir?

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Dinamik web sitesi nedir?

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.

İyi bir web sitesi nasıl olmalı?

Her iyi web sitesinde tasarım, içeriğe göre inşa edilir. Bu nedenle de her sitede farklı bir yapısal tasarım modeli ortaya çıkar. Eğer genel hatlarıyla bir cevap arıyorsak, bu sorunun yanıtını bulmak için şöyle bir mantık kurabiliriz;

‘İyi bir spor otomobil nasıl olmalı?’ sorusuna yanıt arayan biri, dünyanın en iyi spor otomobillerinden birkaçını inceleyecektir. Bizim de aynı yöntemle dünyanın en başarılı web sitelerini incelememiz yanlış olmaz. İnternet’in en çok ziyaretçi alan web sitelerine Alexa’nın ana sayfasındaki ‘Alexa Top Sites‘ bölümünden ulaşılabilir.

Bu web siteleri incelendiğinde şu görülecektir; İyi web sitelerinde, tasarımlar temiz, abartıdan uzak ve içerik odaklıdır

Web sitemiz mobil uyumlu olacak mı?

Hazırladığımız web sitelerinde kullandığımız içerik yönetim sistemleri ve tasarlanan şablonlar, site öğelerini gelen ziyaretçinin ekran çözünürlüğüne adapte edebilen, esnek bir yapıdadır. Bu sayede tüm mobil cihazlar ile yüzde yüz uyumluluk sağlanır.

İyi bir web sitesinin içeriği nasıl olmalı?

Web sitelerinde içerik herşeyden daha önemlidir. İçeriği hazırlarken içeriğin zengin ve yüzde yüz özgün olmasına dikkat edilmelidir. Arama motorları içeriği özgün olmayan, başka web sitelerindeki yazıların kopyalanarak kullanıldığı web sitelerini tespit eder ve kötü sıralamalara yerleştirerek cezalandırır. Başka web sitelerinden kopyalanan içerik ile oluşturulacak bir web sitesinden alacağınız verim dramatik olarak düşeceği gibi, bu davranış biçimi etik olarak da yanlıştır.

İçeriği organize ederken, site ziyaretçilerinin aradıkları bilgiye site içerisinde kaybolmadan, kolayca ulaşabilecekleri bir yapı tasarlanmalıdır.

Web siteminizin maliyetlendirmesi nasıl olur?

Web siteleri sınırsızca genişletilebilir yapıda olduklarından, geniş içeriğe sahip bir web sitesinde, web tasarımcı zamanının büyük bölümünü içeriğin yerleştirilmesi için harcar. Ayrıca, örneğin web sitenizde olmasını istediğiniz bazı nitelikler için size özel kodlar yazılması gerekebilir. Bu gibi nedenlerle web sitesi tasarımında, yapılacak projeyi görmeden ortalama bir fiyat bile vermek mümkün değildir. Web tasarımınız konusunda fiyat verebilmemiz için öncelikle ne türde bir çalışma istediğinizi öğrenmeli ve içeriğiniz hakkında fikir sahibi olmalıyız.

Web sitemizi kendimiz güncelleyebilecek miyiz?

Evet, dinamik web sitelerinde sitenizi kendiniz dilediğinizce güncelleyebilir ve genişletebilirsiniz.

SEO faaliyetleri web sitenizi nasıl etkiler?

SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) faaliyetleri, sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayarak marka ve site farkındalığınızı arttırır. Seo, müşterilerinizi sizin ayağınıza getirir, daha fazla müşteriye kolayca ulaşabilmenize olanak tanır. Web sitenize daha çok girer, daha çok kişi sitenizi inceler ve daha çok kişi size müşteri olarak geri dönüş yapar. Seo faaliyetleri ile birlikte işlerinizi büyütebilir, hayal ettiğiniz noktalara çok daha kolay biçimde gelebilirsiniz.